adres

ul. Bukowińska 26B
02-703 Warszawa

rejestracja

Rejestracja / Umówienie wizyty
(22) 831-86-69, 609-373-790

otwarte

pon - pt: 08:00 - 21:00
sob: 08:00 - 18:00

Badania USG Warszawa Mokotów

Badania diagnostyczne USG przychodnia J.J.Capricorn

Diagnostyczne badanie ultrasonograficzne.

Przychodnia » Dla pacjenta » Badania diagnostyczne - USG

Badania USG

Na terenie naszej przychodni wykonujemy badania USG. W celu wykonania badania należy skontaktować się z rejestracją oraz umówić na wizytę w przychodni.

Cennik usług

Zalecenia i wskazówki dotyczące badania

Nie wymagane są żadne specjalne przygotowania. Na badanie należy zgłosić się w luźnym ubraniu. Trzeba również pamiętać, że podczas trwania badania należy brać wszystkie leki jakie obecnie są przepisane i brane na codzień.

Czym jest badanie USG?

Badanie USG (badanie ultrasonograficzne) to metoda obrazowania wnętrza ciała bardzo przydatna i mająca ogromne zastosowanie w rozpoznawaniu i diagnostyce chorób.

Obraz wynikowy badania uzyskuje się dzięki sondzie przykładanej bezpośrednio do ciała pacjenta lub wprowadzania jej naturalnymi otworami ciała. Fale ultradźwiękowe emitowane przez sondę odbijają się od narządów i powracają w postaci echa, które w dalszej kolejności jest interpretowane w obraz przez komputer. Oceną wyników badania USG zajmuje się radiolog oraz lekarz specjalista.

Badanie USG jest bezpieczne dla pacjenta. Jest wykonywane metodą nieinwazyjną co pozwala na jego przeprowadzanie nawet w bardzo krótkich odstępach czasowych.

Badanie USG w domu pacjenta

Badanie ultrasonograficzne (USG) jest wykonywane również w domu pacjenta podczas wizyty domowej.